GENÇLERLE PİLATES

Gençler için pilates günümüzün sorunları karşısında faydalı olabilir mi? Siz de bir anne olarak benim gibi çocuğunuzun hareketsiz bir yaşam sürmesinden şikayet mi ediyorsunuz? Modern yaşam tarzı, fast food yemek, uzun saatler ders çalışmak, fiziksel aktivitenin olmaması, TV izlemek, bilgisayarda ve cep telefonlarında zaman geçirmek gençlerde, kilo, duruş, yaralanma, motor koordinasyon ve kas-iskelet gelişimi ile ilgili sorunlar oluşmasına neden olmaktadır.

Fiziksel aktivite çocukların optimal büyümesi ve gelişimi için bir ön koşuldur. Fiziksel aktivite; yürüme, koşma, sıçrama gibi günlük yaşamda enerji harcadığımız, kalp ve solunum hızını arttırdığımız aktivitelerdir. Çocuklarımızı sevdiği fiziksel aktivite ve spor alanlarına yönlendirmek biz ailelerin en büyük görevidir.

Düzgün postür, güçlü ve dayanıklı kaslar mutlu ve kendine güvenen sağlıklı gençler yetiştirmek için pilates egzersizlerinden faydalanabiliriz.

 Pilates egzersizlerinin doğru uygulanması ile gençlerimizin core stabilizasyonu kontrol edilirken, vücut farkındalığı, duruş, statik ve dinamik dengesini de geliştirebiliriz.

 Pilates egzersizleri ile normal eklem hareketini, esnekliğini, kas gücünü, enduransını, kardiorespiratuar durumunu arttırabiliriz.

Odaklanma ve motivasyonu arttırabiliriz ayrıca enerjik hissetmelerini ve yaşamdan zevk almalarını sağlayabiliriz.

O zaman niye bekliyoruz yaklaşık 20 dk sürecek ‘Gençlerle Pilates’ atölyemiz için ‘İyi Postür Özgüvenli Gençler’ sloganıyla cuma günü görüşmek üzere…

buketakinci tarafından yayımlandı

Merhaba! Ben Doç.Dr. Buket Akıncı. Kardiyopulmoner rehabilitasyon ve koruyucu rehabilitasyona kafa yoran bir fizyoterapistim. Bilginin, bilgiye ulaşmak ve bilgiyi paylaşma yollarının hızla değiştiği şu günlerde "sağlıklı yaşam, fiziksel aktivite ve egzersiz" temalı derslerim için "nasıl daha iyi öğrenir ve öğretirim?" sorusundan yola çıkarak "egzersizatölyesi" konseptini oluşturduk. Bu konsept biraz karmaşık:) Azı benden, çoğu öğrencilerimden gelen içeriklerden oluşan bu sitede "öğrenme yolumuz"a eşlik edebilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: